YURTDIŞI HİZMET BORÇLANMASI İÇİN ACELE EDİN


Açıklama: YURTDIŞI HİZMET BORÇLANMASI İÇİN ACELE EDİN Sosyal Güvenlik Kurumunun 2015-2019 Stratejik Planına göre yurt dışında geçen sürelerin borçlandırılmasına imkan veren uygulamaya son verilecek. ( YAZIKKK GÜNAH .. SGK KALA KALA GURBETÇİ HAKLARINA KALDI .. 70 CENTE MUHTAÇ OLDĞUMUZ GÜNLERDEKİ KATKILARI UNUTULDU ) )
Kategori: YURT DIŞI EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI
Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2015
Geçerli Tarih: 03 Aralık 2020, 12:46
Site: Yurt Dışı Emeklilik ve SSK BİLGİ BAĞKUR Uzmanı
URL: http://www.sosyalguvenlikmusaviri.net/haber/1497-yurt-disi-emeklilik-danismanligi-yurtdisi-hizmet-borclanmasi-icin-acele-edin.html


YURTDIŞI HİZMET BORÇLANMASI İÇİN ACELE EDİN
Sosyal Güvenlik Kurumunun 2015-2019 Stratejik Planına göre yurt dışında geçen sürelerin borçlandırılmasına imkan veren uygulamaya son verilecek. ( YAZIKKK GÜNAH .. SGK KALA KALA GURBETÇİ HAKLARINA KALDI .. 70 CENTE MUHTAÇ OLDĞUMUZ GÜNLERDEKİ KATKILARI UNUTULDU ) )
Stratejik Planda, yurtdışı hizmetlere ilişkin borçlanma hakkının yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın haklarının korunması ve ülkeye döviz kazandırılması amacıyla verilmiş olduğu, ancak bu hakkın sosyal güvenlik sisteminin aktüeryal dengesi üzerinde olumsuz etki yarattığı, onuncu kalkınma planında da bu durumun sosyal güvenlik sisteminin uzun dönemli mali sürdürülebilirliğini zayıflatan faktörler arasında sayıldığına vurgu yapılarak, 2015-2019 döneminde yurtdışı borçlanma uygulamasının gözden geçirileceği belirtilmektedir.
Bu plana göre yurt dışı borçlanmasının yasal dayanağını oluşturan 3201 sayılı Kanun önümüzdeki dönemde kaldırılacaktır demektir.
Bu yüzden yurt dışındaki gurbetçilerimiz bir an önce borçlanma yaparak, yurtdışı sürelerini hizmet olarak saydırmalı, aksi halde 3201 sayılı Kanun yürürlükten kaldırıldığında bu haktan yararlanmaları söz konusu olmayacaktır
Gurbetçi yurttaşlarımızın ACİL olarak yapmalarını tavsiyem ; BORÇLANMA BEDELİNİ PEŞİNEN YATIRMALARI DEĞİL ... doğru bir şekilde Başvuru formunu tanzim ederek yada güvendikleri bir sosyal güvenlik uzmanına tanzim ettirerek başvuruda bulunmalarıdır.
Saygılarımla,
Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Yurtdışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı
www.fuattutuncuoglu.com
www.yurtdisiemeklilikuzmani.com
0 232 /446 34 48 - 483 30 09