Yurt Dışı Emeklilik ve SSK BİLGİ BAĞKUR Uzmanı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

H U K U K B Ü R O M U Z

İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU
YURT DIŞI EMEKLİLİK
TENFİZ ( Tanıma )
GAYRİMENKUL
KİRA - TAHLİYE
İŞÇİ ALACAKLARI
ŞİRKET

DAVALARINIZ İÇİN 
HUKUK BÜROMUZU
ARAYINIZ.
 
Av.Neşat DİNER
0232 / 446 34 48
0232 / 483 30 09
0544 / 483 30 09
0532 / 177 91 07

BİR İLKİ BAŞARDIK

Yurt Dışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Fuat TÜTÜNCÜOĞLU'nun
Değerli müşterileri artık işleri ile ilgili ( Mahkeme ve Emeklilik durumlarını ) 
telefon ve mail ile değil Hazırlanmakta olan
yurtdisiemeklilikuzmani.
com
sitemize girerek,verilecek olan şifre ile kendileri görebilecektir.
Bu ... ! Sosyal Güvenlik Alanında TÜRKİYEDE BİR İLK olacaktır.
Bizlere güvenen Tüm Yurttaşlarımıza,Dostlarımıza Teşekkür ederim.
 
Saygılarımla
 
Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Yurt Dışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı
 
0232/4463448-4833009
www.fuattutuncuoglu.com

FUAT TÜTÜNCÜOĞLU

FUAT TÜTÜNCÜOĞLU
YÖNETİMİNDE OKUL TADINDA
BİRE BİR UYGULAMALI EĞİTİM
2018 YILI SOSYAL GÜVENLİK
UZMANLARININ
YILI OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BUGÜN

İzmir'in nüfusu yaşlanıyor

İzmir'in nüfusu yaşlanıyor

Tarih 29 Ocak 2010, 05:10 Editör FUAT TÜTÜNCÜOĞLU

İzmir'in nüfusu yaşlanıyor

İzmir'in nüfusu yaşlanıyor

2000 yılında 28.8 olan kentin ortanca yaşı, 32.8'e yükseldi. 40 yaş üstü nüfus oranı, yüzde 37.9 olurken, Türkiye genelinde bu oran yüzde 32.05 düzeyinde
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerine göre, İzmir'in 2000 yılında 28.8 olarak belirlenen medyan (ortanca) yaşı 2009 yılında 32.8'e yükseldi. Bu durum, Türkiye genelinde medyan yaş 28.8 olduğu düşünüldüğünde, İzmir'in nüfusunun ülke geneline göre "yaşlandığı" gerçeğini ortaya koydu.
Emekli kenti olarak bilinen İzmir'ın bu unvanı, açıklanan verilerle doğrulandı. 40 yaş üzeri nüfusu çok fazla olan İzmir, nüfus artışında da İzmir'i solladı.
Türkiye İstatistik Kurumu İzmir Bölge Müdürlüğü'nün (TÜİK) verdiği bilgilere bakıldığında, İzmir'in nüfusu, Türkiye genelinin üzerinde artarken, genç sayısı düşük kaldığı görülüyor. 2008-2009 yılları arasında nüfus artış hızı İzmir'de binde 18.9, Türkiye genelinde binde 14.5 oldu. 2007-2008 yıllarında bu oran İzmir'de binde 15, Türkiye genelinde 13.1 olarak tespit edilmişti. İzmir'de kentli nüfus yüzde 91.1, köy nüfusu yüzde 8.9 olarak saptandı.

TÜRKİYE'DEN YAŞLI
İzmir'de kilometrekareye düşen nüfus, 322 olarak belirlendi. Türkiye genelinde kentli nüfusunda kilometrekareye ortalama 94 kişi düşüyor. İzmir'de 0-19 yaş arası nüfus, toplamın yüzde 27.7'sini oluştururken, ülke genelinde bu oran 34.6 olarak belirlendi. İzmir'de ve Türkiye genelinde en fazla nüfus, 25-29 yaş arasında toplandı. 0-4 yaş arası çocukların oranı yüzde 6.6 ile, yüzde 8.5 olan ülke genelinin altında kaldı. Orta yaş üstüne bakıldığında, İzmir'de bu yaş gruplarının dağılımının ülke genelinden daha fazla olduğu görüldü. İzmir'de 40 yaş üstü nüfusun oranı nüfusun yüzde 37.9'unu oluşturuyor. Türkiye genelinde bu oran, 32.05... Bu oranlara göre, İzmir'in Türkiye'den de yaşlı olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

75 YAŞ ÜSTÜ
Kentle ülke genelinde bir başka çarpıcı fark, 75 yaş üstü kadın nüfusunda görüldü. Bu yaş grubu kadınların oranı kentte nüfusun yüzde 4'ünü oluşturdu. Türkiye genelindeki oran yüzde 3.3 olarak tespit edildi. 1 yaşın altındaki bebek oranı 1.29 olurken, en doğurgan ilçeler Torbalı (1.65), Menemen (1.64) ve Kemalpaşa (1.62) oldu. Bayraklı (1.49) ve Karabağlar'da (1.39) bebek sayısı, kent genelinin üzerine çıktı. Güzelbahçe, Karaburun, Balçova, Urla ve Karşıyaka, bebek sayısının en az olduğu ilçeler.

Karabağlar en kalabalık ilçe oldu
İzmir'in en kalabalık ilçeleri listesinde Karabağlar, 449 bin 707 kişilik nüfusuyla birinci sırada yer aldı. Bu ilçeyi sırasıyla Buca, Konak, Bornova, Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli, Ödemiş, Menemen, Torbalı, Gaziemir, Bergama, Kemalpaşa, Tire ve Balçova izledi. Nüfusu en düşük ilçeler ise sırasıyla Karaburun, Beydağ, Güzelbahçe, Kınık, Seferihisar, Foça, Dikili, Çeşme, Selçuk, Bayındır, Kiraz, Urla, Aliağa, Narlıdere ve Menderes oldu.
Nüfusu en çok artan ilçelerin başında Narlıdere geliyor. Narlıdere'nin nüfusu binde 110.8, Güzelbahçe'nin nüfusu ise binde 97.5 arttı. Yıllık nüfus artışına göre nüfusu en çok artan iller sıralamasında 15. durumdaki İzmir, İstanbul'u (20.) geride bıraktı. İzmir'de nüfus artışı yüzde 18.88, İstanbul'da ise yüzde 17.02 olarak gerçekleşti.Bu haber 3476 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

YIL YAŞ VE GÜN İLE EMEKLİLİK

YIL YAŞ VE GÜN İLE EMEKLİLİK YIL YAŞ VE GÜN İLE EMEKLİLİK ŞARTLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR

EMEKLİLERİMİZ 1004

EMEKLİLERİMİZ 1004 Bundan böyle emeklilerimiz ile ilgili resim ve bilgileri www.fuattutuncuoglu.net adresimizden izleyebilirsiniz.
YIL YAŞ VE GÜN İLE EMEKLİLİK13 Aralık 2016

E M E K L İ L E R İ M İ Z

Emeklilerimiz ile ilgili Görsel ve Bilgileri
www.fuattutuncuoglu.net
web adresimizden inceleyebilirsiniz.
Güveniniz için sonsuz Teşekkürler

Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Sosyal Güvenlik ve Emeklilik Uzmanı

PRATİK LİNKLER

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

YURT DIŞI EMEKLİLİK İÇİN MÜRACAAT ETTİNİZ Mİ


Tüm Anketler

Almanyaya TEŞEKKÜRLER

Ofisimize göstermiş oldukları İLGİ ve GÜVEN için
GURBETÇİLERİMİZE
sonsuz teşekkürler

Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Yurtdışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı

FRANSAYA TEŞEKKÜRLER

Ofisimize göstermiş oldukları İLGİ ve GÜVEN için
GURBETÇİLERİMİZE
sonsuz teşekkürler

Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Yurtdışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı

Sayın Kullanıcı ve Ziyaretçimiz, www.sosyalguvenlikmusaviri.net sitemiz iş ve sosyal güvenlik konusunda , bilgilendirme amaçlı mevzuat, bilgi ve kültür platformudur. Web Sitemiz; 1 - Sitedeki bilgilerin kesinlik, doğruluk ve güvenilirliğini, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacağını garanti etmez. 2 - Sitede yer alan bilgilerin kullanılmasından doğan veya doğabilecek, dolaylı veya dolaysız zararlardan sorumlu değildir. 3 - Sitemizden linki verilen her türlü web sitesi, program, neşriyat, kitap, dergi ve bezerlerinin içeriğinden ve kullanımından doğacak/doğabilecek olumlu/olumsuz zararlardan sorumlu tutulamaz. Sitemizde yer alan yazı, makale, açıklama, bilgi ve içeriğin tüm hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu doğrultusunda web sitemize aittir. Sitemizden herhangi bir şekilde kopyalama, alıntı yapılması, ticari amaçlı kullanılması, başka bir yerde yayınlanması yasaktır. Ancak web sitemiz kaynak gösterilmek kaydıyla, kısmen alıntı yapılarak başka yerde yayınlanabilir. Saygılarımla .. FUAT TÜTÜNCÜOĞLU - Yurt Dışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi